Dijital Medya Platformu

MİLLETVEKİLİ DEMİRKAYA’DAN MARDİN’E DOKTOR ATAMA MÜJDESİ

0 57

AK Parti Mardin Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Cengiz Demirkaya, Mardin İlimize 99 pratisyen ve 21 uzman doktor ataması yapılacağının müjdesini verdi.

Demirkaya açıklamasında; İlimizde yetersiz olan doktor ihtiyacımızın karşılanması için Mardin Milletvekilimiz Şeyhmus Dinçel ile birlikte Sağlık Bakanlığımız ile görüşmelerimiz neticesinde 94. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurasına girmesi için bazı branşların açılmasını sağladık. 94. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası ile hastanelerimiz, ilçe sağlık müdürlüklerimiz ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışmak üzere 99 pratisyen doktor ve 21 uzman doktor ataması ilimize yapılmış oldu.

Bu doktorlarımız Eylül ayı başında görevlerine başlayacaklardır. Ayrıca bu kura ile ilimizde ilk defa Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı da göreve başlayacaktır. Bundan sonra Çocuk Hematoloji ve Onkoloji hastaları yavrularımız başka illere gitmek zorunda kalmayacak Mardin’de tedavi olacaklardır.

Pandemi dönemi dolayısıyla da hemşehrilemizin maske, fiziki mesafe ve temizliğe dikkat etmeleri temennisi ile yeni atanacak olan doktorlarımızın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku