Dijital Medya Platformu

Vali Mustafa Yaman Caddesinin İsmi Resmen Değişti

0 118

Mardin’de 13 Mart Mahallesinde bulunan Vali Mustafa Yaman Caddesi’nin adı Mardin Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla resmen ‘15 Temmuz Şehitler’ Caddesi oldu.

Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin son oturumunda alınan bu karar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Asıl adı ‘Hükümet Caddesi’ olan caddenin ismi 2016 yılında gerçekleşen darbe girişiminin akabinde Vali Mustafa Yaman Caddesi olarak değiştirilmişti.

Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin son oturumunda alınan kararla birlikte bu caddeye ‘15 Temmuz Şehitler’ Caddesi ismi verildi. Böylece Mardin halkı 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkının ardından bu caddeye verilen ‘15Temmuz Şehitler’ Caddesi ismiyle 15 Temmuz şehitlerimizi burada da anmış olacak.

Kararın ardından belediyeye bağlı Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri yeni adres tabelasını caddeye takarak, artık resmi yazışmalarda da caddenin adı ‘15 Temmuz Şehitler’ Caddesi olarak kullanılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku