Dijital Medya Platformu

Milletvekili Demirkaya´dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

0 11

AK Parti Mardin Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Cengiz Demirkaya, “30 Ağustos Zafer Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Demirkaya mesajında; Ağustos ayı milletimiz için zaferler ayıdır. 1919 yılında Samsun´da başlayan İstiklal mücadelesi tüm imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile zafere ulaşmıştır. Bu millet canından aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesini bu bayram ile bütün dünyaya ilan etmiştir.

Bundan 98 yıl önce yok edilmek istenen milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde Türkü, Kürtü, Lazı, Çerkezi, Sünnisi ve Alevisiyle birlikte tarihi bir destan yazmıştır. Milletimiz, bugün de birlik ve beraberlik ruhundan hiçbir şey kaybetmediğimizi ülkemize yönelik bütün tehditleri giderip kararlılığımızın devam ettiğini en son 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünü bertaraf ederek bütün dünyaya duyurmuştur.

Ecdadımızın 30 Ağustos 1922´de zorluklar içerisinde verdiği bu istiklal ve istikbal mücadelesindeki ruhu, ülkemizi demokratik, ekonomik ve siyasi yönden muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya aynı zamanda daha güçlü bir Türkiye elde etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, vatanımız uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyor ve gazilerimize bu vatan uğruna yaptıklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin ve Mardinli hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku