Dijital Medya Platformu

Artuklu’nun Üç Büyük Mahallesinde Elektrik Kesintine Gidilecek

0 36

Dicle Elektrik AŞ Mardin İl Müdürlüğü tarafından Mardin-1 ve 2 trafolarında bakım onarım yapılacağından Artuklu ilçesi merkezli Merkez Nur, Yenişehir ve 13 Mart Mahalleleri başta olmak üzere kırsal mahallelerde de elektrik kesintine gidileceği bildirdi.

DEDAŞ Mardin İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Mardin İli Artuklu İlçesi Mardin-1 ve 2 trafolarında periyodik bakım ve test çalışmaları nedeniyle Salı, Perşembe ve Cuma günlerinde 05:00-10:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Artuklu İlçesinin; Merkez Nur, Yenişehir ve 13 Mart Mahalleleri başta olmak üzere kırsalda Akbağ, Aran, Bağlıca, Cevizlik, Elmabahçe, Eroğlu, Gürağaç, Haydar, Nur, Sultanköy, Yardere, Yayla, Yaylabaşı, Yaylacık, Yüce, Çağlar, Özlüce, Ahmetli, Akıncı, Alakuş, Alımlı, Ambar, Arpatepe, Aytepe, Aşağıyeniköy, Boztepe, Buğday, Dara, Düzlük, Dibektaş, Eryeri, Esentepe, Güneyli, Hatunlu, Hüyüklü, Karademir, Konaklı, Kumlu, Kuyulu, Küçükköy, Nur(Akıncı), Ortaköy, Sakalar, Sulak, Tandır, Tilkitepe, Yardere, Yenice, Yeniköy, Yolbaşı, Yukarıaydınlı, Yukarıhatunlu, Yukarıyeniköy, Çalışlı, Çatak, Çayırpınar, Çıplaktepe, Çukuryurt, ve Çiftlikköy mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kızıltepe Trafo Merkezi F1 Çetinler, F4 Akdoğan, F9 Şenyurt ve F12 Karaburun enerji nakil hatlarında Salı, Perşembe ve Cuma günlerinde 14:00-19:00 saatleri arasında güvenlik amaçlı elektrik kesinsisi yapılacaktır. Elektrik kesintisinden etkilenecek merkez ve kırsal mahalleler; Akalın, Aktepe, Akziyaret, Altıntoprak, Aslanlı, Ataköy, Demirler, Doyuran, Elmalı, Erikli, Eşme, Fındıktepe, Güçlü, Hocaköy, Kılduman, Saruhan, Tanrıverdi, Yüksektepe, Çamlıdere, Çaybaşı, Çağıl, Çetinler, Arıklı, Bağrıbütün, Bozhöyük, Büyükayrık, Göllü, Karabent, Kaşıklı, Küplüce, Küçükayrık, Kilimli, Odaköy, Sürekli, Tatlıca, Tıraşlı, Tosunlu, Yamaç, Yayıklı, Aktulga, Akyazı, Akyüz, Arakapı, Arıtepe, Barış, Başak, Bektaş, Beşdeğirmen, Beşik, Büyükboğaziye, Büyüktepe, Damlalı, Demet, Demirci, Dora, Doğanlı, Düğürk, Dikmen, Esenli, Günlüce, Hacıyusuf, Hocaköy, Tarlabaşı, Timurçifliği, Ulaşlı, Uzunkaya, Yamanlar, Yarımca, Yolaldı, yoncalı, Yurtderi, Çakır, Çanaklı, Çıplak, Çimenli, Örencik, Ülker, İkikuyu, İkizler ve İnandı mahalleleri Derik İlçesinden; Atlı, Kanatlı, Kovalı, Akdoğan, Alakuş, Arıklı, Atmaca, Büyükboğaziye, Büyükdere, Cantaşı, Demirkapı, Konuklu, Köprübaşı, Odaköy, Ofis, Otluk, Taşlıca, Çatalca ve Çıplak, Kutluca Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir. Derik İlçesinden; Karaburun ve Kovanlı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.
Mardin Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada elektrik kesinti yapılacak saatler arasında vatandaşların tedbir almalarını istedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku