Dijital Medya Platformu

Kötek ve Kayacan’da Yol Yapım Çalışmaları Başladı

0 38

Artuklu Belediyesi ilçedeki mevcut yolları daha modern hale getirmek ve vatandaşların rahat ulaşımı noktasında yeni yollar arayışına girerek, çalışmalarına devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Kayacan ve Kötek mahalleleri civarında çıkan yangına itfaiyenin zor şartlarda müdahale etmesi beraberinde her iki mahallede de ulaşımın yetersiz olduğu gerçeğini ortaya çıkarmıştı.

Kıratım Gazetesi olarak her zaman olduğu gibi Mardin halkının sorunlarını gündeme taşıyarak, çıkan yangın sonrası ‘Mahalle Sakinlerinden Yol Talebi’ başlıklı haberi kaleme almıştık. Bu haberin ardından Artuklu Belediyesi harekete geçerek, burada bulunan yol eksikliğini giderme noktasında çalışmalara başladı.

Artuklu Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü ekipleri Kötek mahallesinin merkezinden geçen yolda çalışma başlatarak, mahallenin çıkışında son bulan yolu eski kale mahallesiyle bağlantısını yapmaka üzere hummalı bir çalışma başlattı. Bu çalışmayla birlikte vatandaşların ulaşım sorunu çözülecek, buna paralel olarak oluşabilecek doğal afet ihtimallerine karşı alternatif yol arayışlarına girdi.

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı Artuklu ilçesinde ulaşımı rahatlatmak için hummalı bir çalışma içerisinegirdiklerini belirterek, ilçemizin yollarını vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayacak şekilde yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Tutaşı, “Yol medeniyettir. Medeniyetlerin beşiği  olan ilçemizin yol yapım çalışmalarına önem verdik ve vermeye devam edeceğiz. İmkanlar el verdikçe ilçemizde ki sorunları bitirmek adına durmadan çalışıyoruz. İlçemiz inanç turizmi bakımından bölgede hatırı sayılır yerlerden biridir. Yedi bin yıllık tarihi geçmişi olan merkez Artuklu ilçemizi ve Mardinimizi el ele vererek hak ettiği yere taşıyacağız. Mardin bunu her yönüyle hakkediyor” dedi.

Haber : (Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku