Dijital Medya Platformu

Mardin’e Şehir Hastanesi Müjdesi

0 41

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere sabah saatlerinde Diyarbakır’a gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Siirt ve Şırnak illerine yeni hastanelerin inşa edileceğini açıkladı.

Özellikle Koronavirüs (Kovid-19) salgınının bölgede yüksek düzeyde olmasından dolayı çaşitli incelemerde bulunmaka üzere sabah saatlerinde Diyarbakır’a gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; değerlendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa’da vaka sayımızda yüzde 34, Diyarbakır yüzde 49, Siirt’te yüzde 37, Şırnak’ta yüzde 42 azalma oldu. Bir tek hasta kalmayıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz. 6 şehre hastane yapacağız. Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Şırnak, Batman ve Siirt’te en yüksek standartta en ileri teknolojinin kullanıldığı merkezler olarak hedefliyoruz. Yatak kapasiteleri ile nitelikli personelle şehir hastanelerinin ne kadar önemli ve kritik yatırımlar olduğu salgın döneminde bir kez daha anlaşılmış oldu. Bu nedenle Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Siirt ve Mardin’de hastaneler yapacağız” dedi.

Mardin Milletveki Şeyhmus Dinçel konuya ilişkin yaptığı açıklamada ise Sağık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın Mardin’e 750 yataklı Şehir Hastanesi yapılacağı müjdesinin ardından yer tespiti için çalışmalar başlatıldığı, hastanenin 2020 yılı yatırım programına alınacağı müjdesini verdi.

Mardin Milletveki Dinçel, “750 Yataklı Mardin Şehir Hastanesinin Mardin’imiz için hayırlı olmasını temenni ediyor; destekleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Mardin halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku