Dijital Medya Platformu

Bisiklet tutkunlarının beklediği projenin yüzde 90’nı tamamlandı

0 23

Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığınca Artuklu Üniversitesi Kampüsünde yapımı devam eden Veledrom bisiklet pistinde asfalt serimi başladı.

Yaklaşık yüzde 90’nı tamamlanan projenin kısa bir süre sonra hizmete alınması hedeflenmekte. Bisiklet tutkunları ile vatandaşlar, bisiklet parkurundan ücretsiz faydalanabilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Mardin’de ve bölgede bisiklet sporuna gönül veren sporcuların hayali olan bisiklet parkuru (veledrom) gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Artuklu Üniversitesi merkez kampüsünde 425 metrelik asfalt pist ve 400 metrelik bisiklet yarışları için yapılan bisiklet parkuru hem Mardin’de hem de bölgede bisiklet sporunun gelişimine katkı sağlaması hedefleniyor. Veledrom bir yandan uluslararası yarışmalara bir yandan da akrobatik gösterilere ev sahipliği yapması bekleniyor.

Işıklandırma, BMX parkuru, idari bina gibi bölümleri tamamlanan projenin profesyonel bisiklet parkurunun asfaltlanmasının ardından peyzaj çalışmalarına geçilecek. Yaklaşık yüzde 90’nı tamamlanan Profesyonel Bisiklet Parkuru (Veledrom) Projesi’nin kısa bir zamanda hizmete alınması hedeflenmekte. Bisiklet tutkunları ile vatandaşlar, bisiklet parkurundan ücretsiz faydalanabilecek.

Haber : (Halil YORĞUN)

Yorumlar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku