Dijital Medya Platformu

Mardin’de Plazma Bağışı Mekezi Açıldı

0 33

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kan Merkezi Müdürlüğü arasında Mardin’de açılacak olan Plazma Bağışı Mekezi için protokol imzalandı.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasında imzalanan protokol kapsamında Mardin Devlet Hastanesi Artuklu Semt Polikliniğinde Plazma Bağışı Merkez kurulmuş oldu. Protokol,
Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ile Türk Kızılayı Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Naif Yılmaz arasında imzalandı. Kısa süre içerisinde açılacak olan Plazma Bağışı Mekezi ile birlikte plazma bağışında bulunmak isteyen vatandaşların bundan böyle il dışına gitmek zorunda kalmayacakları belirtildi.

Konuyla illgili açıklamalarda bulunan Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Plazma Bağışı Mekezi için bugün Türk Kızılayı Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Naif Yılmaz ile imzaladığımız protokolle resmen açılmış oldu. En yakın zamanda hizmete girecek olan Plazma Bağışı Mekezi sayesinse artık vatandaşlarımız plazma bağışında bulunmak İçin il dışına çıkmalarına gerek kalmadığını söyledi.

Haber : (Halil YORĞUN) 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku