Dijital Medya Platformu

Mardin’de Toplu Ulaşım Araçlarına Bir Yenilik Daha

0 41

Mardin Büyükşehir Belediyesince toplu ulaşım araçlarında Elektronik Ücret Toplama Sistemi (EÜTS) akıllı kart uygulamasından sonra şimdide hareketli ekran dönemi başladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığınca konforlu ulaşım sağlamak için Mardin Toplu Ulaşım Sistemi’nde (MARTUS) başlattığı üç aşamalı revizyon çalışmalarının son aşaması olan toplu taşımada akıllı kart uygulamasının ardından vatandaşların durak takibi yapabilmeleri açısından Mardin’de faaliyet yürüten araçlara hareketli ekran takıldı.

Araçların iç mekanına yerleştirilen hareketli ekranlarda vatandaşlar, farklı konularda kısa süreli gösterimlerin ve tanıtımların yapıldığı bu ekranlara, her gün binlerce yolcunun gözü, istem dışı bu ekranlara takılıyor. Hareketli ekranlarda geçen alt yazılı gösterimler kısa olarak saatlerce gösteriliyor ve yolcular da gayri ihtiyari bunları izlemek zorunda kalıyor.

Toplu taşıma araçlarına takılan bu ekranlar aracılığıyla vatandaşlar yol boyunca yorulmadan, sıkılmadan hem inecekleri durakları takip edebilecek hemde ekranda alt yazı şeklinde geçen gücel haberlerden haberdar olabilecek. Bu ekranla birlikte Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistlerde varmak istedikleri durakları yakından takip edebilecek.

Turizm şehri olan Mardin’de bu gibi uygulamalar peyderpey devam edecekken, toplu taşımadaki bu değişikliklerle birlikte önümüzdeki süreçte araç sürücülerinin tek tip kıyafet uygulamasıda gündemde.

Haber: (Halil YORĞUN)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku