Dijital Medya Platformu

Benzin fiyatlarına İndirim geliyor

0 15

Motorin fiyatlarına geçtiğimiz hafta peş peşe gelen indirimlerin ardından bu sefer de benzine indirim geliyor. 

Akaryakıt ürünlerinden motorinin fiyatına geçtiğimiz hafta önce 21 sonrasında ise 17 kuruş olarak gelen iki indirimin ardından bu sefer de benzinin litre fiyatlarına indirim geliyor.

Petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından benzinin ton fiyatında da yaşanan gerileme ile iç piyasada kullanılan ürün fiyatlarına da indirim yolu açılmış oldu.

BENZİNE 11 KURUŞ İNDİRİM
Konuyla ilgili yenisafak.com’a bilgi veren piyasa uzmanları benzinin litre fiyatında gerçekleşecek indirimin 11 kuruş olacağını belirtirken indirimin pompa fiyatlarına ise 14 Eylül Pazartesi günü yansıyacağını kaydediyor.

BENZİNİN LİTRE FİYATLARI
11 kuruşluk indirimin pazartesi günü pompa fiyatlarına yansımasıyla benzinde yeni litre fiyatları ise şöyle olacak. İstanbul’da ortalama 6 lira 70 kuruşa satılan benzinin litre fiyatı indirim sonrası 6 lira 59 kuruşa, İzmir ve Ankara’da ise 6 lira 64 kuruşa gerilemiş olacak.

MOTORİNİN LİTRE FİYATLARI
Geçtiğimiz hafta peş peşe gelen indirimlerle litre fiyatı 38 kuruş birden düşen motorinin litre fiyatı İstanbul’da 5 lira 73 kuruşa, Ankara ve İzmir’de ise 5 lira 82 kuruşa indi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku