Dijital Medya Platformu

Kızıltepe’de Şahin Güven Tazeledi

0 14

Ak Parti Kızıltepe ilçe teşkilatı 7.Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Büyük katılımın sağlandığı kongrede Ak Parti Kızıltepe İlçe Başkanlık görevini yürüten Bülent Şahin yeniden İlçe Başkanı seçildi.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Şahin, pandemi nedeniyle kongrenin yaklaşık bir yıl ertelendiğini belirterek, kongremizin ülkemize, milletimize, Mardin’imize ve Kızıltepe halkına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum dedi. Cumhurbaşkanımız liderliğinde ve sizlerin dua ve desteği bu kutlu davaya hizmet etmek için ekibimizle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını belirten Şahin, “Kızıltepe Mardin’imizin, bölgemizin, Mezopotamya ovamızın gerek tarımıyla gerek sanayisi ile gerek tarihi ipek yolu üzerindeki konumuyla çok değerli bir ilçesidir. Bu güzel ilçemize Ak Parti çatısı altında en iyi şekilde hizmet edeceğimizden şüpheniz olmasın. Allah’ın izniyle Ak Parti Kızıltepe ailesini daha da büyüterek, Ahde vefa’yı asla ihmal etmeyeceğiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana üye çalışmalarında partimize 3020 üye kaydı yaptık. Pandemi döneminde hayırsever iş adamlarımızın gönderdiği bin adet erzak kolasini yardıma muhtaç ailelere ulaştırdık. Maddi durumu olmayan çocuklara bayramlık elbise dağıtımı yaptık.

Konuşmasının devamınnda Şahin, “Malumunuz olduğu üzere zor bir dönemden geçiyoruz. Yaşamış olduğumuz Kovit-19 salgını bir yana Türkiye bölgesinde bir ateş çemberi içinde saldırı altındadır.
Nasıl ki 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünün yaşandığı gece omuz omuza gönül gönüle vererek, darbeye cumhurbaşkanımız önderliğinde çok şükür bertaraf ettik. Ak parti sadece Türkiye’nin değil dünyanın en güçlü, en disiplinli siyasal organizasyonudur. Bunun için hepimizin sorumluluğumuzun farkında olup yerelde ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları ve partimizin her kademesi ile halkımızın yanında olup onlara hizmet etmemiz lazımdır. Unutulmamalıdır ki, davası ümmet olanın derdi de büyük oluyor. Ak Parti, bizi kimlere bırakıp gittiniz diye haykıran Halepli dedenin, siz çağrılınca değil beklenen bir milletsiniz diyen Bosnalı annenin; parmağını kendine silah doğrultulmuş İsrail askerine, cesaretle sallayıp bir gün gelecekler diye bağıran Gazzeli çocuğun umudur” dedi.

Akebinde kürsüye geçen Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ise konuşmasında Temizlik, Mesafe ve Maske kuralına dikkat çekerek, bu kurallara herkesin ama herkesin riayet etmesi gerektiğini söyledi.
12 Eylül 1980 darbesinin yıldönüne dikkat çeken Kılıç, “12 Eylül maalesef ülkemizin tarihine kara leke olarak yer edinmiş darbe cuntasının en menfur örneklerindendir. O karanlık günlerde darbecilerin zulmüne uğrayan, işkence gören, idam edilen tüm vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle yad ediyorum. Bu millet, bir daha asla yeni 27 Mayıs’ların, 12 Eylül’lerin, 28 Şubat’ların, 15 Temmuz’ların yaşanmasına izin vermeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti ve milletimizin engin kahramanlığı sayesinde bertaraf edilen 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte tarihe gömülmüş olan darbeci zihniyete, demokrasi ne demekmiş, milletin egemenliği ne demek olduğunu anladı” dedi.

Kızıltepe için, Mardin için, Türkiye için ilk günkü aşkla yürümeye devam edeceklerini ifade eden Kılıç, “İnandığımız bu yolda Cumhurbaşkanımız ve dava arkadaşları ile birlikte saf tutarak omuz omuza vererek yürüyüşümüzü istikamet üzere sürdüreceğiz. Teşkilat mensupları olarak dilimize, tavrımıza, davranış biçimlerimize dikkat ederek hiç kimseyi incitmeden gönülleri, yürekleri fethedeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Üslubumuza dikkat ederek hükümetimizin ekonomi, sağlık, sosyal hizmetler, ulaştırma ve diğer alanlarda yapmış olduğu hizmetleri muhataplarımıza aktarmalıyız. Bu davanın sahibi evinde bizlere dua eden yaşlı annelerimiz, babalarımız, amcalarımız dedelerimizdir. Bu davanın sahibi esnaflarımız, çiftçilerimiz, emeklilerimiz, Emekçilerimizdir. Hulasa bu dertle dertlenmiş tüm hemşerilerimizdir” şeklinde konuştu.

Destek amaçlı kongreye katılan Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya’da Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, sandık başkanı ve mahalle temsilcisi olarak başladığım bu kutlu yolda şimdide Milletvekili olarak huzurunuzdayım dedi. Hiçbir başarı tesadüfî değildir diyen Demirkaya, “Bizler, bugün vekil olabiliriz; fakat her birimiz gönül verdiğimiz davamızın hizmetkarıyız.

Bu itibarla özellikle siz sevgili gençlere en önemli tavsiyem, kendinizi bizden bayrağı devralacağınız o kutlu güne en mükemmel şekilde hazırlama gayreti içinde olmanızdır. Ülkemizin geleceğinde en büyük belirleyici teşkilatlarımızdaki gençlerimiz olacaktır. Gençlerimizin sahip çıktığı kadınlarımızın nakşettiği bir Türkiye’nin sırtını yere getirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. “Gücünüz ve Gücümüz Hak ve Halk” olsun. Yaptığımız bütün işlerde Rabbim bizleri utandırmasın. Mahalle başkanlarımızdan başlayarak, ilçe teşkilatlarımıza, il teşkilatlarımıza, genel merkez organlarımıza, belediye meclislerimize, Türkiye Büyük Millet Meclisi Grubumuza kadar AK Parti’nin hücrelerini oluşturan birimlerde görev alan herkes bu ekibin vazgeçilmez bir parçasıdır.

İşte bu sayede AK Parti hükümetleri olarak 18 yıldır iktidardayız” ifadelerini kullandı.AK Parti milletimiz tarafından kurulmuş ve bugüne kadar da milletimizin desteği ve duası sayesinde ayakta kalmış bir partidir olduğunu belirten Demirkaya, “Partimizin bugün geldiği yeri ve geleceğini değerlendirirken son yıllarda yaşadığımız tarihi olayları asla göz ardı edemeyiz. Partimiz 2007 Cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 krizi ile karşı karşıya geldi. E-muhtıra ile karşı karşıya kaldı. Partimiz kapatma davası ile karşı karşıya kaldı. Partimiz, ağaç bahanesiyle sokaklarımızı ateşe veren, esnafımızın malını, mülkünü yağmalayan çapulcularla mücadele etti. Partimiz bölgemizde terör estiren çukur siyasetinden çıkamayan zihniyetle mücadele etti. Partimiz, 17-25 Aralık Fetöcü Yargı darbesiyle karşı karşıya kaldı ve en son olarak partimiz, devletin namuslarına emanet ettiği silahı, tankı, topu, uçağı millete karşı kullanan 15 temmuz FETÖ’cü hainlerle mücadele etti.”

Türkiye’yi 238 milyar dolarlık bir milli gelirden almış bunu 754 milyar dolara çıkardıklarını kaydeden Demirkaya; “IMF’ye olan borcunu ödemiş, ekonomik bağımsızlık istikametinde önemli bir adım atmıştır. Satın alma gücü paritesine göre dünyanın en büyük 13. Ekonomisi yapmıştır. 36 milyar dolar ihracatı 180 milyar dolara çıkaracak şekilde üretimi artırmıştır. 20 milyar dolarlık Merkez Bankası rezervini 105 milyara çıkarmıştır. Savunma sanayiinde yüzde 30’luk yerli üretimi yüzde 70’e çıkarmış ve Türkiye dünyada bu alandaki dört devletten biri olmuştur. Sağlık alanında dünyaya örnek olacak bir başarı sergilemiş pandemi sürecinde 134 ülkeye yardım edecek güce kavuşturmuştur.

Parası ödeyemediği için hastaları rehin kalan ülkemizi, dünyada parmakla gösterilen bir sağlık sistemiyle tanıştırdı. Bu arada Mardin’imize de 950 yataklı bir şehir hastanesi yapılacak inşallah. Derin denizlerde hidrokarbon arayabilen dünyadaki 10 ülkeden biri olmuş ve nihayetinde 320 milyar metreküp doğal gaz keşfi yapmıştır. Yerli tank, yerli uçak, yerli otomobil projelerini başlatmış yerli elektrikli tren üretecek kadar sanayii geliştirmiştir. Yüzde yüz yerli yazılımlar ile Göktürk-1 ve Göktürk-2 uydularımızı gökyüzüne göndermiştir.

Libya ile yapılan anlaşma ile Mavi Vatanımız Akdeniz’de dengeleri değiştirmeye başlamış ve Libya’ya asker göndermiştir. Birçok kimsenin adını bile işitmediği ancak stratejik öneme sahip Sevakin Adasına ve Katar’a üs kurmuştur. Etrafı büyük istikrarsızlıklarla dolu olan ülkemizin güvenliği için S-400 savunma sistemleri ülkemizde konuşlandırmıştır. İşte bütün bu aşamalara Çanakkale ruhu ile sizler sahip çıktınız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku