Dijital Medya Platformu

Demirtaş, Gökçe Mahallesinin Sorunlarını Yerinde Dinledi

0 2

Vali Mahmut Demirtaş, Artuklu ilçesine bağlı kırsal Gökçe Mahallesinde incelemelerde bulunarak, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Beraberindeki AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) teknik yetkililerle birlikte Gökçe Mahallesini ziyaret eden Vali Demirtaş, mahallenin sıkıntı ve sorunları hakkında bilgiler aldı.
Yapılması planlanan çalışmalar öncesinde mahalleyi gezerek incelemelerde bulunan Demirtaş, mevcut altyapı, yol ve taşkın derenin durumu ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı. Yağışlı dönemlerde oluşan taşkın sorunlarının azaltılması ve önlenmesi için MARSU ve DSİ teknik elemanları ile birlikte süratle çalışma yapılması hususunda koordinasyon sağlanması talimatı verdi.

Mevcut kanalizasyon şebekesinden istifade edilmeyen bölümler için çalışma başlatılması konusunda talimatlarda bulunan Vali Demirtaş, özellikle çeşitli nedenlerden dolayı zarar görerek bakım onarım gerektiren ana yollarda incelemelerde bulundu.
Kısa vadede mevcut dere yatağının temizlenmesi için gerekli planlamaların yapılması talimatını veren Demirtaş, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve talepleri dinledikten sonra mahalleden ayrıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku