SABANCI

AK Parti Mardin’de 4 İlçede Kazandı

KIR'ATIM GÜNCEL HABERLER (KIRATIM HABER) - KIR'ATIM GAZETESİ | 01.04.2024 - 00:14, Güncelleme: 01.04.2024 - 08:22
 

AK Parti Mardin’de 4 İlçede Kazandı

Mardin'de kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti 2019 yılında kazandığı Artuklu ve Dargeçit ilçesini Dem Partisi adaylarına kaybederken Savur ilçesini ilk defa kazanarak Yeşilli, Ömerli ve Midyat ile birlikte 4 ilçede seçimi kazandı.
31 Mart Yerel Seçim sonuçları açıklandı. 553 bin 170 seçmenin kayıtlı olduğu Mardin'de il genelinde 2 bin 40 sandıkta oy kullanıldı.  Katılım oranının düşük olduğu Mardin'de Büyükşehir seçimi için Ahmet Türk ve Devrim Demir yüzde 58 ile yarışı önde götürürken, AK Parti Adayı Abdullah Erin yüzde 29, Yeniden Refah Partisi adayı İbrahim Atmaca yüzde 4, Hüda Par adayı İsmail Çevik ise % 3 civarında yarışı götürüyor. Ahmet Türk'ün 2024 yerel seçimlerinde de büyükşehir belediye başkanlığını kazanması ile Mardin'de 3. kez belediye başkanlığını kazanmış oldu.   Son verilere göre, AK Parti ise Midyat ilçesinde Veysi Şahin, Savur'da Av. Engin Uğur Hamidi, Yeşilli'de Hayrettin Demir ve Ömerli'de Hüsamaettin Altındağ ile seçimleri kazandı.  AK Parti 2019 yılında kazandığı Artuklu ve Dargeçit ilçesini Dem Partisi adaylarına kaybederken Savur ilçesini ilk defa kazanarak Yeşilli, Ömerli ve Midyat ile birlikte 4 ilçede seçimi kazandı. DEM Parti, kesin olmayan sonuçlara göre, Mardin'de Merkez ilçesi Artuklu'da Mehmet Ali Amak, Kızıltepe'de Zeyni İpek, Nusaybin'de Gülbin Şahin, Dargeçit'te Asya Gezer, Derik'te Cengiz Temelli ve Mazıdağı ilçesinde ise Hamdin Demir ile seçimi kazandı.
Mardin'de kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti 2019 yılında kazandığı Artuklu ve Dargeçit ilçesini Dem Partisi adaylarına kaybederken Savur ilçesini ilk defa kazanarak Yeşilli, Ömerli ve Midyat ile birlikte 4 ilçede seçimi kazandı.

31 Mart Yerel Seçim sonuçları açıklandı. 553 bin 170 seçmenin kayıtlı olduğu Mardin'de il genelinde 2 bin 40 sandıkta oy kullanıldı. 

Katılım oranının düşük olduğu Mardin'de Büyükşehir seçimi için Ahmet Türk ve Devrim Demir yüzde 58 ile yarışı önde götürürken, AK Parti Adayı Abdullah Erin yüzde 29, Yeniden Refah Partisi adayı İbrahim Atmaca yüzde 4, Hüda Par adayı İsmail Çevik ise % 3 civarında yarışı götürüyor.

Ahmet Türk'ün 2024 yerel seçimlerinde de büyükşehir belediye başkanlığını kazanması ile Mardin'de 3. kez belediye başkanlığını kazanmış oldu.  

Son verilere göre, AK Parti ise Midyat ilçesinde Veysi Şahin, Savur'da Av. Engin Uğur Hamidi, Yeşilli'de Hayrettin Demir ve Ömerli'de Hüsamaettin Altındağ ile seçimleri kazandı. 

AK Parti 2019 yılında kazandığı Artuklu ve Dargeçit ilçesini Dem Partisi adaylarına kaybederken Savur ilçesini ilk defa kazanarak Yeşilli, Ömerli ve Midyat ile birlikte 4 ilçede seçimi kazandı.

DEM Parti, kesin olmayan sonuçlara göre, Mardin'de Merkez ilçesi Artuklu'da Mehmet Ali Amak, Kızıltepe'de Zeyni İpek, Nusaybin'de Gülbin Şahin, Dargeçit'te Asya Gezer, Derik'te Cengiz Temelli ve Mazıdağı ilçesinde ise Hamdin Demir ile seçimi kazandı.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.