KIR'ATIM GÜNCEL HABERLER (KIRATIM HABER) - KIR'ATIM GAZETESİ | Haber Girişi: 19.08.2022 - 16:39, Güncelleme: 19.08.2022 - 16:39

Artuklu Belediyesi Aşure Programı Düzenledi

 

Artuklu Belediyesi Aşure Programı Düzenledi

Artuklu Belediyesi Cuma Namazı sonrası Şakir Nuhoğlu Camii avlusunda vatandaşlara aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Gerçekleşen Aşure programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Artuklu Belediyesi Kültür Turizm Müdürlüğü, Muharrem Ayı dolayısıyla Cuma Namazı sonrası Şakir Nuhoğlu Camii avlusunda aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Aşure dağıtım programına Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Artuklu Belediyesi Kültür ve Turizm Müdürü Sıraç Ballı, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kısa bir süre önce Artuklu Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Tatlıdede Artuklu Belediyesine yeni bir vizyon kazandıracaklarını belirterek, çalışmalarımıza kaldığımız yerden hızla devam edeceklerini söyledi. Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Muharrem Ayı dolayısıyla bugün vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere Aşure programı hazırladık. Bu vesileyle hem vatandaşlarımızın Muharrem ayını kutlamak hemde onlarla yakından hemhal olmak için bu gibi programların önemi ve ehemmiyeti çok büyüktür dedi.  Başkan Tatlıdede, "Geleneksel olarak Muharrem ayında yapılan aşure Nuh Peygamber Büyük Tufan'dan sonra karaya ayak bastığında elinde kalan son malzemelerle bu tatlıyı yaprak bu günlere kadar nakledildi. Bizde bu kutsal geleneği devam ettirmekle mükellefiz. Malumunuz bu ayda çok mucizeler yaşanmıştır. Bunlardan bir taneside Peygamber Efendimizin evladı Hz Hüseyin'e ve 72 Kerbela şehidi hadisesi de bu ayda gerçekleşmiştir" dedi.
Artuklu Belediyesi Cuma Namazı sonrası Şakir Nuhoğlu Camii avlusunda vatandaşlara aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Gerçekleşen Aşure programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Artuklu Belediyesi Kültür Turizm Müdürlüğü, Muharrem Ayı dolayısıyla Cuma Namazı sonrası Şakir Nuhoğlu Camii avlusunda aşure dağıtımı gerçekleştirdi.

Aşure dağıtım programına Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Artuklu Belediyesi Kültür ve Turizm Müdürü Sıraç Ballı, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kısa bir süre önce Artuklu Belediye Başkanlığına seçilen Başkan Tatlıdede Artuklu Belediyesine yeni bir vizyon kazandıracaklarını belirterek, çalışmalarımıza kaldığımız yerden hızla devam edeceklerini söyledi.

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Muharrem Ayı dolayısıyla bugün vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere Aşure programı hazırladık. Bu vesileyle hem vatandaşlarımızın Muharrem ayını kutlamak hemde onlarla yakından hemhal olmak için bu gibi programların önemi ve ehemmiyeti çok büyüktür dedi. 

Başkan Tatlıdede, "Geleneksel olarak Muharrem ayında yapılan aşure Nuh Peygamber Büyük Tufan'dan sonra karaya ayak bastığında elinde kalan son malzemelerle bu tatlıyı yaprak bu günlere kadar nakledildi. Bizde bu kutsal geleneği devam ettirmekle mükellefiz. Malumunuz bu ayda çok mucizeler yaşanmıştır. Bunlardan bir taneside Peygamber Efendimizin evladı Hz Hüseyin'e ve 72 Kerbela şehidi hadisesi de bu ayda gerçekleşmiştir" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.