Üniversite Öğrencilerinden Çevre Temizliği

KIR'ATIM GÜNCEL HABERLER (KIRATIM HABER) - KIR'ATIM GAZETESİ | 13.06.2024 - 11:02, Güncelleme: 13.06.2024 - 11:06
 

Üniversite Öğrencilerinden Çevre Temizliği

“Temiz Alan Temiz Yaşam” sloganıyla yola çıkan Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri Artuklu ilçesi Yenişehir mahallesinde bulunan cadde ve sokakları temizlerek örnek bir davranış sergiledi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi öğrencileri 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında Yenişehir mahallesinin kaldırımlarını, cami önlerini ve sokak aralarını temizlerek vatandaşlarıda çevre duyarlılığına davet etti. Çöpleri toplayarak çevre temizliğine katkıda bulunan öğrenciler, doğanın korunması önemine dikkat çekti. MAÜ'nin geniş sosyal sorumluluk projeleri yelpazesinde yer alan bu etkinlik, gençlerin çevreye duyarlılığını artırmayı hedefleyen pek çok faaliyetten sadece biri olduğu belirtildi. Etkinlik hakkında değerlendirmelerde bulunan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Öğretim Üyesi ve Etkinliğin Koordinatörü M. Fatih Erdolu, öğrencilerimizle birlikte yaptığımız bu etkinlik ile gelecek kuşaklara hem çevre bilincini artırmak hem de temiz çevrenin önemine dikkat çekmek amacıyla yapıldığını söyledi.  Erdolu, Çevrenin korunması ve toplumsal farkındalık oluşturmak adına yaptığımız bu etkinlikte asıl amacımız gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak ve ortak çevre bilinci oluşturmaktır. Öğrencilerimiz burada hem çevrelerini temizlediler hem de çevreyi kirletenleri bilinçlendirdiler." dedi. Etkinliğe katılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Öğrencilerinden Berfin Kahraman ve Rojin Vural, öncelikle çevre konusunda farkındalık oluşturan ve bize bu bilinci aşılayan Fatih hocamıza teşekkür ediyoruz. Çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu biliyorduk ama elimize eldivenleri giyip yerden çöp toplamaya başladığımız andan itibaren biz insanlar çevreyi ne kadar kirletiğimizi, temizlik işçilerinin neler çektiğini, kirli çevrenin insanların ve hayvanların üzerinde nasıl olumsuz etkiler bıraktığını anladık." şeklinde duygularını ifade ettiler. Etkinlik boyunca battal boy çöp poşetlerinden onlarcasını dolduran öğrenciler, çöpleri Mardin Artuklu Belediyesi temizlik ekibine teslim etti.
“Temiz Alan Temiz Yaşam” sloganıyla yola çıkan Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencileri Artuklu ilçesi Yenişehir mahallesinde bulunan cadde ve sokakları temizlerek örnek bir davranış sergiledi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi öğrencileri 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında Yenişehir mahallesinin kaldırımlarını, cami önlerini ve sokak aralarını temizlerek vatandaşlarıda çevre duyarlılığına davet etti.

Çöpleri toplayarak çevre temizliğine katkıda bulunan öğrenciler, doğanın korunması önemine dikkat çekti. MAÜ'nin geniş sosyal sorumluluk projeleri yelpazesinde yer alan bu etkinlik, gençlerin çevreye duyarlılığını artırmayı hedefleyen pek çok faaliyetten sadece biri olduğu belirtildi.

Etkinlik hakkında değerlendirmelerde bulunan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Öğretim Üyesi ve Etkinliğin Koordinatörü M. Fatih Erdolu, öğrencilerimizle birlikte yaptığımız bu etkinlik ile gelecek kuşaklara hem çevre bilincini artırmak hem de temiz çevrenin önemine dikkat çekmek amacıyla yapıldığını söyledi. 

Erdolu, Çevrenin korunması ve toplumsal farkındalık oluşturmak adına yaptığımız bu etkinlikte asıl amacımız gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak ve ortak çevre bilinci oluşturmaktır. Öğrencilerimiz burada hem çevrelerini temizlediler hem de çevreyi kirletenleri bilinçlendirdiler." dedi.

Etkinliğe katılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Öğrencilerinden Berfin Kahraman ve Rojin Vural, öncelikle çevre konusunda farkındalık oluşturan ve bize bu bilinci aşılayan Fatih hocamıza teşekkür ediyoruz. Çevre temizliğinin ne kadar önemli olduğunu biliyorduk ama elimize eldivenleri giyip yerden çöp toplamaya başladığımız andan itibaren biz insanlar çevreyi ne kadar kirletiğimizi, temizlik işçilerinin neler çektiğini, kirli çevrenin insanların ve hayvanların üzerinde nasıl olumsuz etkiler bıraktığını anladık." şeklinde duygularını ifade ettiler.

Etkinlik boyunca battal boy çöp poşetlerinden onlarcasını dolduran öğrenciler, çöpleri Mardin Artuklu Belediyesi temizlik ekibine teslim etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.