SABANCI
Abdulkadir Ayanoğlu
Köşe Yazarı
Abdulkadir Ayanoğlu
 

Yaşamın Gizemi-21 (Tuzlu-Su)

Bir canlı için hayatında ki en önemli değişkenler şunlardır: Canlı için yaşaması gereken besin Beslenme sonucu kirlenmenin temizlenmesi Hücre ve vücut suyunda ki pH yani asit-baz dengesi bağlı olarak değişen su ve tuz oranı. Tuzlu-suyun önemi nedir peki? Güneş ve havadan sonra yaşam için gerekli olan su ve tuzdur. Canlı enerjinin maddedeki yoğunlaşmış halidir ki en çok enerjiyi barındıran maddeler su ve tuzdur. Su bulunmayınca bir hücre kendi öz suyunu kullanarak kendi ölümüne sebep olur ki bir canlının enerjisi yani su ve tuzu bitmişse ölür enerjisi bitirilmişse öldürülür… İlk yaratılışta anındaki çocuğun yani embriyodaki suyun da %99 tuzlu olup bebek dünyaya gelinceye kadar %90a iner ve bu su her 2-3 günde bir tazelenir ve temizlenir. Tuzlu su anne karnında yaşam kaynağı olur. Latin dillerinde sole dilimizde ise tuzlu su olarak tarif edilen yani doymuş tuzlu su çözeltisi 26% olup birçok sağlık sorununa çözüm oluşturmaktadır. Tuzlu su baziktir yani pH değeri 7 üzeridir. Ne hikmetse nedeni bilinmez ki turşu suyu gebelikte en çok içilmek istenen sıvıdır ama bilinmez ki anne karnındaki çocuk tuzlu su ile yaşarken turşu suyuna da eşdeğerdir. Peki, nedeni nedir ki, rahim kanseri olanlara gebe kalınması tavsiye edilir. Cevabı bellidir aslında. Rahmin içine tuzlu su dolar ve kanser hücrelerini temizler. Su ve tuz ilaç olarak vücut için en iyi iyileştiricidirler. Başka bir soru akla daha gelir, acaba dağcıların serum içmesi nedendir. Bunun aksine Hz. Lokman gibi büyük bir doktorun ölümden başka Yüce Yaratıcının her türlü hastalığa şifa yarattığını söyler. Peki, çözüm nedir? Belki de, Lokmanı Hekimin her derde deva diye bulduğu ilaç tuzlu su olabilir mi?...          
Ekleme Tarihi: 24 Mart 2024 - Pazar

Yaşamın Gizemi-21 (Tuzlu-Su)

Bir canlı için hayatında ki en önemli değişkenler şunlardır:

  1. Canlı için yaşaması gereken besin
  2. Beslenme sonucu kirlenmenin temizlenmesi
  3. Hücre ve vücut suyunda ki pH yani asit-baz dengesi bağlı olarak değişen su ve tuz oranı.

Tuzlu-suyun önemi nedir peki?

Güneş ve havadan sonra yaşam için gerekli olan su ve tuzdur. Canlı enerjinin maddedeki yoğunlaşmış halidir ki en çok enerjiyi barındıran maddeler su ve tuzdur. Su bulunmayınca bir hücre kendi öz suyunu kullanarak kendi ölümüne sebep olur ki bir canlının enerjisi yani su ve tuzu bitmişse ölür enerjisi bitirilmişse öldürülür…

İlk yaratılışta anındaki çocuğun yani embriyodaki suyun da %99 tuzlu olup bebek dünyaya gelinceye kadar %90a iner ve bu su her 2-3 günde bir tazelenir ve temizlenir. Tuzlu su anne karnında yaşam kaynağı olur. Latin dillerinde sole dilimizde ise tuzlu su olarak tarif edilen yani doymuş tuzlu su çözeltisi 26% olup birçok sağlık sorununa çözüm oluşturmaktadır. Tuzlu su baziktir yani pH değeri 7 üzeridir.

Ne hikmetse nedeni bilinmez ki turşu suyu gebelikte en çok içilmek istenen sıvıdır ama bilinmez ki anne karnındaki çocuk tuzlu su ile yaşarken turşu suyuna da eşdeğerdir.

Peki, nedeni nedir ki, rahim kanseri olanlara gebe kalınması tavsiye edilir. Cevabı bellidir aslında. Rahmin içine tuzlu su dolar ve kanser hücrelerini temizler.

Su ve tuz ilaç olarak vücut için en iyi iyileştiricidirler. Başka bir soru akla daha gelir, acaba dağcıların serum içmesi nedendir.

Bunun aksine Hz. Lokman gibi büyük bir doktorun ölümden başka Yüce Yaratıcının her türlü hastalığa şifa yarattığını söyler. Peki, çözüm nedir?

Belki de, Lokmanı Hekimin her derde deva diye bulduğu ilaç tuzlu su olabilir mi?...

 

 

 

 

 

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.