KIR'ATIM GÜNCEL HABERLER (KIRATIM HABER) - KIR'ATIM GAZETESİ | Haber Girişi: 30.05.2022 - 10:39, Güncelleme: 30.05.2022 - 10:39

ABDULKADİR TUTAŞI İLK OKULU'NDAN “KİTAP KARDEŞLİĞİ” PROJESİ

 

ABDULKADİR TUTAŞI İLK OKULU'NDAN “KİTAP KARDEŞLİĞİ” PROJESİ

Mardin Artuklu Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 3/D-4/B sınıfları öğrencileri hikaye setlerini ve kitaplarını kitap kardeşi olarak seçtikleri Artuklu Yaylı İlkokulu öğrencilerine “Kitap Kardeşliği” projesi kapsamında hediye ettiler.
Artuklu Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 3/D sınıf öğretmeni Arzu KORHAN ve aynı okulun 4/B sınıf öğretmeniSelda KARATAŞ 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerinin okumuş oldukları hikaye setleri ve kitapları “Kitap Kardeşliği” projesi adı altında öğrencilerin paylaşım duygularını geliştirmek ve kitap okuma oranlarını artırmak amacıyla Artuklu Yaylı İlkokulu öğrencilerine gönderdiler. 2020-2021 Eğitim öğretim yıllında sınıfça yaptıkları eTwinning faaliyetleri kapsamında yapmış olduğu başarılı çalışmaları sonucunda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Ulusal Kalite Etiketi” alan Artuklu Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 3/D sınıf öğretmeni Arzu KORHAN “2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde öğrencilerimin okumuş oldukları hikaye setlerini, öğrencilerime paylaşım duygularını geliştirmelerine vesile olmak, bununla birlikte kitap okuma alışkanlığı oranlarını artırmak amacıyla “Kitap Kardeşliği” projesini yaptık. Projemize destek olan öğrenci ve velilerimebu projemizde bizleri yalnız bırakmayan kitap desteğinde bulunan okulumuzun 4/B sınıf öğretmeni Selda KARATAŞ’a öğrenci ve velilerine şükranlarımı sunuyorum” 4/B sınıf öğretmeni Selda KARATAŞ ise “ Arzu hocamızın “Kitap Kardeşliği” projesine kayıtsız kalmak olmazdı. Arzu Hocanın ifade ettiği gibi öğrencilerimizin paylaşım duygularını geliştirmek ve okuma alışkanlığını artırma adına bu projeye öğrenci ve velilerimle kitap desteğinde bulunduk. Projenin hedefine varılacağını umut ediyorum. Katkı sunan herkese teşekkür ederim” diyerek duylarını ifade etti. Artuklu Yaylı İlkokulu Müdür Yardımcısı Seyhan YILDIZ duygularını “Paylaşım ve okuma alışkanlığını kazanımı için böylesine güzel bir proje için Artuklu Yaylı İlkokulunu seçtikleri için öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “Kitap Kardeşliği” projesi kapsamında okulumuza 300’e yakın kitap hediye ettikleri için kendileri küçük yürekli kocaman olan öğrencilere sevgilerimi sunuyorum. Ayrıca öyle güzel notlarla duygularını ifade etmişler ki duygulanmamak elde değil. Böylesine güzel projenin örneklikleri mutlaka vardır ama ülke genelinde daha yaygın hale gelmesini öncülük etmesini temenni ediyorum.” İfade etti. “Kitap Kardeşliği” projesi kapsamında hediye edilen hikaye setlerini ve kitapları Artuklu Yaylı İlkokulu Müdür Yardımcısı Seyhan YILDIZ’a takdim edildi.
Mardin Artuklu Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 3/D-4/B sınıfları öğrencileri hikaye setlerini ve kitaplarını kitap kardeşi olarak seçtikleri Artuklu Yaylı İlkokulu öğrencilerine “Kitap Kardeşliği” projesi kapsamında hediye ettiler.

Artuklu Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 3/D sınıf öğretmeni Arzu KORHAN ve aynı okulun 4/B sınıf öğretmeniSelda KARATAŞ 2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerinin okumuş oldukları hikaye setleri ve kitapları “Kitap Kardeşliği” projesi adı altında öğrencilerin paylaşım duygularını geliştirmek ve kitap okuma oranlarını artırmak amacıyla Artuklu Yaylı İlkokulu öğrencilerine gönderdiler.

2020-2021 Eğitim öğretim yıllında sınıfça yaptıkları eTwinning faaliyetleri kapsamında yapmış olduğu başarılı çalışmaları sonucunda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Ulusal Kalite Etiketi” alan Artuklu Abdulkadir Tutaşı İlkokulu 3/D sınıf öğretmeni Arzu KORHAN “2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde öğrencilerimin okumuş oldukları hikaye setlerini, öğrencilerime paylaşım duygularını geliştirmelerine vesile olmak, bununla birlikte kitap okuma alışkanlığı oranlarını artırmak amacıyla “Kitap Kardeşliği” projesini yaptık. Projemize destek olan öğrenci ve velilerimebu projemizde bizleri yalnız bırakmayan kitap desteğinde bulunan okulumuzun 4/B sınıf öğretmeni Selda KARATAŞ’a öğrenci ve velilerine şükranlarımı sunuyorum”

4/B sınıf öğretmeni Selda KARATAŞ ise “ Arzu hocamızın “Kitap Kardeşliği” projesine kayıtsız kalmak olmazdı. Arzu Hocanın ifade ettiği gibi öğrencilerimizin paylaşım duygularını geliştirmek ve okuma alışkanlığını artırma adına bu projeye öğrenci ve velilerimle kitap desteğinde bulunduk. Projenin hedefine varılacağını umut ediyorum. Katkı sunan herkese teşekkür ederim” diyerek duylarını ifade etti.

Artuklu Yaylı İlkokulu Müdür Yardımcısı Seyhan YILDIZ duygularını “Paylaşım ve okuma alışkanlığını kazanımı için böylesine güzel bir proje için Artuklu Yaylı İlkokulunu seçtikleri için öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “Kitap Kardeşliği” projesi kapsamında okulumuza 300’e yakın kitap hediye ettikleri için kendileri küçük yürekli kocaman olan öğrencilere sevgilerimi sunuyorum. Ayrıca öyle güzel notlarla duygularını ifade etmişler ki duygulanmamak elde değil. Böylesine güzel projenin örneklikleri mutlaka vardır ama ülke genelinde daha yaygın hale gelmesini öncülük etmesini temenni ediyorum.” İfade etti.

“Kitap Kardeşliği” projesi kapsamında hediye edilen hikaye setlerini ve kitapları Artuklu Yaylı İlkokulu Müdür Yardımcısı Seyhan YILDIZ’a takdim edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.