Başkan Oral, "Eczacılar Her Koşulda Vatandaşın Yanındadır"

KIR'ATIM GÜNCEL HABERLER (KIRATIM HABER) - KIR'ATIM GAZETESİ | 15.05.2024 - 09:27, Güncelleme: 15.05.2024 - 09:27
 

Başkan Oral, "Eczacılar Her Koşulda Vatandaşın Yanındadır"

14 Mayıs Bilimsel Eczacılığın 185. Yıl dönümü nedeniyle Mardin-Şırnak Eczacı Odasında kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Mardin'de faaliyet yürüten ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.
Mardin-Şırnak Eczacı Odası Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Başkan Oral, katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek, Eczacılar, başka hiçbir meslek tarafından taklit edilemeyen bilgi ve becerilere sahip olduğunu söyledi. Eczacıların, sağlığın bedenen, ruhen ve sosyal yönden iyilik hali olmasını kendine görev edinmiş bir mesleğin mensupları olduğunu kaydeden Oral, "Yaklaşık 5000 yıllık tarihe sahip olan eczacılık mesleğimiz, ilaç hazırlama, muhafaza etme, uygulama sanatı olup, hastalar için farmasötik ürünler sağlamaya, onları geliştirmeye odaklanmıştır. Eczacılar, başka hiçbir meslek tarafından taklit edilemeyen bilgi ve becerilere sahiptir. Sanat, bilim ve teknolojiyi birleştirerek sanatlarını icra eden, yani ilaç üreten eczacılar, doğal, fiziksel ve tıbbi alanda iyi eğitimli eşsiz profesyonellerdir." dedi. Oral, Türkiye'de 56 bölge eczacı odası, 29 bini aşkın eczane, sanayide, akademide ve kamuda 50 bini aşkın eczacıyla sağlık hizmeti verdiklerini söyledi. "Bölge odamız kapsamında bulunan Mardin’de 254, Şırnak’ta 117 eczanemizde ve toplamda 537 üyemizle her zaman ve her koşulda vatandaşlarımızın yanındayız. Yaşadığımız her sorunda, vatandaşlarımızla doğru bilgi paylaşmamız gereken her durumda yanımızda olan; toplum sağlığı konusunda yol arkadaşlarımız olan basın emekçilerine sizlerin şahsında bir kez daha teşekkür ediyoruz. Mesleğimizi daha iyi koşullarda icra edeceğimiz, sağlığa ve ilaca erişimin daha kolay olacağı, bilimsel eczacılığın gelişiminin hızlanacağı günler diliyoruz."
14 Mayıs Bilimsel Eczacılığın 185. Yıl dönümü nedeniyle Mardin-Şırnak Eczacı Odasında kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Mardin'de faaliyet yürüten ulusal ve yerel basın mensupları katıldı.

Mardin-Şırnak Eczacı Odası Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan Başkan Oral, katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür ederek, Eczacılar, başka hiçbir meslek tarafından taklit edilemeyen bilgi ve becerilere sahip olduğunu söyledi.

Eczacıların, sağlığın bedenen, ruhen ve sosyal yönden iyilik hali olmasını kendine görev edinmiş bir mesleğin mensupları olduğunu kaydeden Oral, "Yaklaşık 5000 yıllık tarihe sahip olan eczacılık mesleğimiz, ilaç hazırlama, muhafaza etme, uygulama sanatı olup, hastalar için farmasötik ürünler sağlamaya, onları geliştirmeye odaklanmıştır. Eczacılar, başka hiçbir meslek tarafından taklit edilemeyen bilgi ve becerilere sahiptir. Sanat, bilim ve teknolojiyi birleştirerek sanatlarını icra eden, yani ilaç üreten eczacılar, doğal, fiziksel ve tıbbi alanda iyi eğitimli eşsiz profesyonellerdir." dedi.

Oral, Türkiye'de 56 bölge eczacı odası, 29 bini aşkın eczane, sanayide, akademide ve kamuda 50 bini aşkın eczacıyla sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.

"Bölge odamız kapsamında bulunan Mardin’de 254, Şırnak’ta 117 eczanemizde ve toplamda 537 üyemizle her zaman ve her koşulda vatandaşlarımızın yanındayız. Yaşadığımız her sorunda, vatandaşlarımızla doğru bilgi paylaşmamız gereken her durumda yanımızda olan; toplum sağlığı konusunda yol arkadaşlarımız olan basın emekçilerine sizlerin şahsında bir kez daha teşekkür ediyoruz. Mesleğimizi daha iyi koşullarda icra edeceğimiz, sağlığa ve ilaca erişimin daha kolay olacağı, bilimsel eczacılığın gelişiminin hızlanacağı günler diliyoruz."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.