SABANCI

Savur'da AK Parti adayı Av. Engin Uğur Hamidi kazandı!

KIR'ATIM GÜNCEL HABERLER (KIRATIM HABER) - KIR'ATIM GAZETESİ | 31.03.2024 - 23:26, Güncelleme: 31.03.2024 - 23:26
 

Savur'da AK Parti adayı Av. Engin Uğur Hamidi kazandı!

31 Mart 2024 Yerel seçimleri kapsamında sonuçlar gelmeye başladı. Bu kapsamda Savur ilçesinde kazanan isim AK Parti adayı Av. Engin Uğur Hamidi oldu.
2024 yerel seçimlerinde Yeşilli için 74 sandıkta 17 bin 420 seçmen bulunuyor. AK Parti Başkan adayı Av. Engin Uğur Hamidi % 61 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Savur Belediyesi kayyum tarafından yönetilirken önceki seçimde HDP tarafından kazanılmıştı. Savur Başkanı Engin Uğur Hamidi kimdir? Mardin'in Savur ilçesinde 1976 yılında doğan Engin Uğur Hamidi, ilk ve orta eğitimini Diyarbakır'da, lise eğitimini Savur'da tamamladı.Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Hamidi, 2000 yılından bu yana Mardin Barosuna bağlı olarak avukatlık yapıyor.Hamidi, evli ve 2 çocuk babasıdır. BÜYÜKŞEHİRDE SON DURUM 2024 Mardin yerel seçimleri kapsamında halk, belediye başkanını seçmek için sandığa giderken büyükşehir ile birlikte 10 ilçenin belediye başkanı da belirledi. 31 Mart 2024 Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Abdulkadir Kerimoğlu DEVA Partisinden, Abdulkadir Turan DP'den, Abdullah Erin AK Parti'den, Abdurrahman Uncu bağımsız olarak, Ahmet Kara Millet Partisinden, Ahmet Türk DEM Partisinden, Arzen Aras Güler BTP'den, Hakan Kazan TKH'dan Hasan Erçelebi DSP'den, İbrahim Atmaca Yeniden Refah Partisinden, İsmail Çevik HÜDA PAR'dan, Kadir Gökçen Zafer Partisinden Mehmet Ali Kılıç Saadet Partisinden,  Mehmet Fidan Milli Yol  Partisinden, Mehrali Yücedağ HKP'dan, Ömer Durak CHP'den, Selman Deniz HAK-PAR'dan, Süleyman Akar İyi Parti'den Yasin Özdemir YTP'den ve Zeynettin Bozan Vatan Partisinden aday olmuşlardı.  2024 Mardin yerel seçim sonuçları sandıkların açılmasıyla belirlenirken, kullanılan toplam oy sonucuna göre partilerin belediye başkan adaylarının oy oranları belli oldu. Yüksek Seçim Kuruluna göre açılan sandıklar sonucunda resmi veriler açıklandı.
31 Mart 2024 Yerel seçimleri kapsamında sonuçlar gelmeye başladı. Bu kapsamda Savur ilçesinde kazanan isim AK Parti adayı Av. Engin Uğur Hamidi oldu.

2024 yerel seçimlerinde Yeşilli için 74 sandıkta 17 bin 420 seçmen bulunuyor. AK Parti Başkan adayı Av. Engin Uğur Hamidi % 61 oy alarak belediye seçimlerini kazandı. Şu anda Savur Belediyesi kayyum tarafından yönetilirken önceki seçimde HDP tarafından kazanılmıştı.

Savur Başkanı Engin Uğur Hamidi kimdir?

Mardin'in Savur ilçesinde 1976 yılında doğan Engin Uğur Hamidi, ilk ve orta eğitimini Diyarbakır'da, lise eğitimini Savur'da tamamladı.Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Hamidi, 2000 yılından bu yana Mardin Barosuna bağlı olarak avukatlık yapıyor.Hamidi, evli ve 2 çocuk babasıdır.

BÜYÜKŞEHİRDE SON DURUM

2024 Mardin yerel seçimleri kapsamında halk, belediye başkanını seçmek için sandığa giderken büyükşehir ile birlikte 10 ilçenin belediye başkanı da belirledi.

31 Mart 2024 Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Abdulkadir Kerimoğlu DEVA Partisinden, Abdulkadir Turan DP'den, Abdullah Erin AK Parti'den, Abdurrahman Uncu bağımsız olarak, Ahmet Kara Millet Partisinden, Ahmet Türk DEM Partisinden, Arzen Aras Güler BTP'den, Hakan Kazan TKH'dan Hasan Erçelebi DSP'den, İbrahim Atmaca Yeniden Refah Partisinden, İsmail Çevik HÜDA PAR'dan, Kadir Gökçen Zafer Partisinden Mehmet Ali Kılıç Saadet Partisinden,  Mehmet Fidan Milli Yol  Partisinden, Mehrali Yücedağ HKP'dan, Ömer Durak CHP'den, Selman Deniz HAK-PAR'dan, Süleyman Akar İyi Parti'den Yasin Özdemir YTP'den ve Zeynettin Bozan Vatan Partisinden aday olmuşlardı. 

2024 Mardin yerel seçim sonuçları sandıkların açılmasıyla belirlenirken, kullanılan toplam oy sonucuna göre partilerin belediye başkan adaylarının oy oranları belli oldu. Yüksek Seçim Kuruluna göre açılan sandıklar sonucunda resmi veriler açıklandı.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.